KultUp

Ajkai Szó:

2023. május 26-án KultUp színház és művészeti témanap került megrendezésre az iskolában a Déryné Művészeti Közhasznú Nonprofit Kft. jóvoltából.

A KultUp program pilot időszakában, a 2022/2023-as tanévben 50 kiválasztott középiskolába kulturális élménycsomagot, színházi és egyéb kompetenciafejlesztő, művészetközpontú produkciót juttat el a rendező szervezet.

Az iskolai programsorozat a Nemzeti Alaptanterv 2020-as változtatásában megfogalmazott céljaira épít, miszerint az élmény-és drámapedagógia sokkal hatékonyabb eszköz a „Z” generáció kompetencia-fejlesztésében, mint a klasszikus oktatási formák. A program közvetett aktualitását adja a kötelezően választandó „dráma és színház” tantárgy megjelenése a 2020-as alaptantervben.

A tanulók élménydús, változatos és tanulságos foglalkozások részesei lehettek, visszajelzéseik egyértelműen pozitívak.

A program nem ért véget az iskolai rendezvénysorozattal, a diákoknak lehetőségük van tehetségkutató versenyen, tehetséggondozó KultCamp táborban való részvételre.